Roletta vagy redőny?
Az ablakok és ajtók belső oldalára felszerelhető árnyékolók azért annyira praktikusak, mert jobban ki lehet őket használni, mint a külső árnyékolókat. A redőnyökkel vagy a zsaluziákkal ellentétben a belső árnyékolók nem kizárólag a teljes sötét és a világos váltogatására alkalmasak. Ráadásul a méretüknél fogva a standard redőnyök nem használhatóak az átlagosnál kisebb vagy éppen nagyobb ablakok árnyékolására.
A redőnyök tehát limitált funkcióval rendelkeznek, amellett, hogy méretbeli határaik is vannak. Egy redőny nem rendelkezik ideális tulajdonságokkal ahhoz, hogy bármilyen ablakon praktikusan működtethető legyen.
Mit tud a roletta?
Milyen opció marad, ha olyan ablakokhoz kell árnyékolót választani, amik nem a nappaliban vagy a hálószobában találhatóak? Feltétlenül az ablak belső oldalára szerelhető árnyékolókat kell számításba venni. A roletták például igazán meg tudnak felelni azoknak a követelményeknek, amiket a sokoldalú belső árnyékolókkal szemben támasztanak a vásárlók.
A roletta szimpla, mégis stílusos árnyékoló, amivel ki lehet váltani a függönyt. A konyhában vagy a fürdőszobában a függönynek nem igazán van helye, mert nem illik a helyiséghez. A redőny túlságosan nagy és nincs szükség arra, hogy teljes sötétséget biztosítson ezekben a terekben. Ezzel ellentétben a roletta egy kifinomultabb opciót kínál.
A feltekerhető és egybefüggő anyagból készült belső árnyékoló egyik előnye, hogy könnyen kezelhető. Csupán egy lánccal kell mozgatni és a kívánt pozícióba állítani az árnyékolót. Az ablak hosszában lehet a textilréteget mozgatni, aminek az anyaga megszűri a fényt.
A fényzáró típus sötétíteni is tud, ami jól jön egy túlságosan verőfényes nyári napon vagy akkor, ha nem szeretnék, hogy idegenek lássanak be, mi zajlik a konyhában vagy a fürdőben. Zajtalan működése, kellemes látványa szerethető kiegészítővé teszi a rolettát.