A redőny éktelenül zajos tud lenni. Na nem arra gondolunk, amikor hanyagul, a holtakat is felébresztő robajjal engedi szabadjára valaki. Az elhanyagolt árnyékoló akadozik és zajosabb is, recseg, ropog és nyikorog.
Karbantartás egyszerűen és eredményesen
1. A redőnypalást rendszeres takarítását a legtöbb helyen biztosan beiktatják. Ám nemcsak akkor kell szivacsot ragadni, ha a koszréteg alól már ki se látszanak a redőny lamellái, illetve a redőnylécek. Itt a tisztítás egyet jelent a karbantartással is.
A redőnypalást az árnyékoló mozgatása közben a tokba kerül vissza. A redőnyléceken maradt szennyeződések bejutnak a redőny szerkezetébe, a mozgó, kopó alkatrészeket elkezdik tönkre tenni. Ennek a folyamatnak kézzel fogható jele a redőny akadozása.
A redőny karbantartás részeként, kettő vagy három havonta ajánlott a teljes redőnypalástot nedves ronggyal, szivaccsal megszabadítani a portól, a rárakódott szennyeződésektől. Csak függőlegesen tisztítsa, különben szétcsúszhatnak a redőny lamellák. Ennek köszönhetően nemcsak a tiszta udvar, rendes ház címre pályázhat majd nyugodt szívvel az ingatlan tulajdonosa, de az árnyékoló éveinek számát is meghosszabbítja.
2. A redőnypalást mellett a redőny gurtnit is jól karban lehet tartani pár hathatós fogással. A karbantartás itt inkább éberséget jelent. Ne nyúzza, rángassa, ha pedig rojtosodást észlel, cseréltesse ki, mielőtt teljesen megadja magát és elszakad, akár a redőnyben is kárt okozva ezzel.
3. A redőny lefutóról talán nem is gondolnánk, hogy tehetünk érte valamit, pedig szintén tisztítással kell gondozni. A keféből és sínből álló lefutón mozog a redőny, ezeket tisztán tartva biztosítani lehet a redőny könnyebb csúszását. Ha biztosra akar menni, fújja le WD40 spray-vel is.